Det er 30 år siden, Lotte Heise her i september for første gang blæste ind på scenen med sit eget one-woman-show om modelbranchen: ”Bare det var mig”, og siden er det blevet til over 30 forskellige shows.

Det er 30 år siden, Lotte Heise her i september for første gang blæste ind på scenen med sit eget one-woman-show om modelbranchen: ”Bare det var mig”, og siden er det blevet til over 30 forskellige shows.
Lotte Heises jubilæumsshow ”Der kommer stadig flere rynker” er på turne over hele landet fra 15. januar – 30. april 2017.

Lotte har stort set berørt alle de emner, der er værd at tage fat på fra ”Kedelige mænd” over ”Hysteriske Kvinder” til ”Besværlige Børn” til hvor kikset, det kan være at ligge hos gynækologen! Mænd, kvinder og deres roller i forhold til hinanden har ofte både fået med grovfilen og fået publikum til at græde af grin.

Nu tager Lotte på turné med ’det bedste af det bedste’ fra de 30 år, hvor hun har delt danskerne i to: Dem der elsker Lotte Heise, og dem der elsker at hade hende.

Lotte Heises jubilæumsshow ”Der kommer stadig flere rynker” er på turne over hele landet fra 15. januar – 30. april 2017.

Et show, der ligger Lottes hjerte meget nær, er ”Selvfølgelig skal hun bo hos mig”, som er baseret på bogen af sammen navn, om Lottes fantastiske men også hårde rejse om livet med en handikappet mor.

Lotte er kendt for sine meninger og for at komme ud med dem – og så har hun en fantastisk smittende udstråling og med sit selvsikre og levende kropssprog, får hun publikum helt ud på kanten af stolesædet.


Flere nyheder

Nu kommer hynden, der får dig til at blive til en omgang mere. Læs mere!

Træningsprogram øger læsehastighed med 50 procent Læs mere!

De fleste har prøvet at åbne en flaske vin, drikke tre glas, og hælde resten i vasken. Men det skal være slut ... Læs mere!

Christmas Collectibles-serien har længe været en tradition hos Georg Jensen - en årlig hyldest til julen og al... Læs mere!

Udsigten til en ny sæson af Den Store Bagedyst betyder travlhed hos bageudstyrseksperterne KopK, forventer øge... Læs mere!

Når Red Barnets indsamlere på søndag d. 6. september går på gaden, kan danskerne nøjes med at hive mobiltelefo... Læs mere!

Der er mange faldgruber, når du dater på nettet, men hvis du bruger din sunde fornuft, kan du snildt styre ude... Læs mere!

Det svenske hard rock band Takida kommer til Pumpehuset på deres 20 års jubilæumsturné. Læs mere!

Ny undersøgelse viser, at både bilister og cyklister bryder færdselsreglerne ved skoler. Træn ruten til og fra... Læs mere!

Hver 5. studerende er dårligere stillet til eksamen. De kæmper nemlig ikke blot med pensum, men også med polle... Læs mere!